Prodej a pronájem nemovitostí

Měsíční archív: Květen 2013

Sting realitní kancelář

Realitních kanceláří je u nás víc než dost. Jednou z nich je i Sting, která je velmi snadno zapamatovatelná. A to hlavně díky širokému pokrytí v České republice, ale i díky rozsahu a kvalitě nabízených služeb. O tom mimo jiné svědčí i jejich služby, které jsou každý den nabízeny široké veřejnosti.

Samozřejmostí je poradenství v oblasti realitního trhu. Ideálním způsobem, jak přijít k informacím nebo jak si některou z nemovitostí přímo zamluvit je, pokud navštívíte pobočku Sting. Nejen že se vám přímo na místě dostane dostatku informací, ale rozhodnout se můžete dokonce i pro hypotéku. Právní služby, informační servis nebo finanční služby jsou už v dnešní době naprostou samozřejmostí, bez které by jakákoli realitní kancelář jen velmi těžko uspěla.

Jednou za dva měsíce si můžete dokonce prohlédnout zcela nový magazín, ve kterém najdete aktuálně nabízené nemovitosti, prostory nebo pozemky ať už k pronájmu nebo prodeji. Magazín nemovitostí Sting se nachází na několika desítkách distribučních míst po celé České republice. Sting má vlastní realitní skupinu, díky níž můžete získávat značné výhody, pokud si pořídit Sting kartu. V zásadě se jedná o zákaznickou kartu, se kterou získáváte výhody v mnoha oborech a službách.

Sting detektiv je speciální služba, která umožňuje sledovat stav vaší aktuálně prodávané nemovitosti přímo online.

Vložil Realitní kanceláře | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Evropa realitní kancelář

Realitní kancelář Evropa se sídlem v Praze zajišťuje prodej i pronájem nemovitostí po celé republice. Hlavní pobočku Evropy najdete v centru hlavního města, což zajišťuje dobrou dostupnost a velmi pohodlné vyřízení.

Mimo jiné najdete další pobočky po celé republice, téměř v každém větším městě. Zajímáte-li se o nemovitosti, pak nemusíte chodit jen na pobočku, vše můžete vyřídit pohodlně z domova za pomoci internetových stránek realitní kanceláře. Vše ale záleží jen na tom, jakou komunikaci upřednostňujete a o jakou službu v rámci nemovitostí máte zájem.

V nabídce realitní kanceláře Evropa najdete následující:

 • prodej a pronájem bytů 
 • prodej a pronájem rodinných domů 
 • objekty určené k rekreaci 
 • developerské objekty 
 • nemovitosti komerčního typu 
 • pozemky k prodeji i pronájmu 

Online katalog jednotlivých nabízených objektů naleznete nejen na jednotlivých pobočkách, ale právě i na internetových stránkách. Na základě výběru si můžete domluvit schůzku s makléřem a nemovitost si jít prohlédnout. Po osobní prohlídce si můžete ujasnit, zda zato objekt stojí nebo ne. K vyhledání nemovitostí je možné použít jednoduchý vyhledávač online. Na škodu není ani realitní poradna, ve které se můžete podrobně informovat o všem, co vám není zcela jasné.

Na vaše otázky je vždy připraven odpovědět některý ze zkušených realitních makléřů realitní kanceláře Evropa.

Vložil Realitní kanceláře | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hanácká realitní kancelář

Hanácká realitní kancelář se řadí mezi jedny z největších a také nejpopulárnějších v oblasti Olomoucka. Hanácká realitní kancelář funguje už od roku 1992, což už samo o sobě značí, že má v oblasti prodeje, pronájmu i koupě nemovitostí své zkušenosti. O tom svědčí i rozsah poskytovaných služeb, které by měly být automatické v každé jiné realitní kanceláři. S jakým servisem lze u Hanácké realitní kanceláře počítat?

Jednou z mnoha výhod je online ocenění nemovitostí. Pokud nevíte, za kolik by se dal váš rodinný dům nebo byt ať už v panelovém nebo cihlovém domě prodat, pak je Hanácká realitní kancelář tím pravým řešením.

A co víc, vše si můžete vyřídit pohodlně na internetu a nikam nemusíte chodit. A nezáleží na tom, zda chcete určit pouze cenu orientační, cenu prodejní nebo znalecký posudek. Stačí si vyhledat oficiální internetové stránky Hanácké realitní kanceláře a vyplnit velmi krátký dotazník ohledně nemovitosti včetně přiložení aktuálních fotografií.

Hanácká realitní kancelář se dále zabývá následujícími službami:

 • správou a pojištěním nemovitostí 
 • právním a finančním poradenstvím 
 • náležitostmi s převodem nemovitosti
 • prodejem a pronájmem nemovitostí 
 • provádí dražby nemovitostí

Mimo jiné zajišťuje i služby okolním obcím, jejichž rozsah je obrovský. Každý klient této realitní kanceláře je automaticky zařazen do databáze, které propojuje veškeré realitní kanceláře v České republice.

 

 

 

Vložil Byty k prodeji | Štítek , , , | Zanechat komentář

Byty na prodej

Byt je většinou mnohem menší starost než rodinný dům. Nemusíte sekat zahradu a obvykle se ani zaobírat vysokými náklady za topení. Zcela pochopitelně ale ztrácíte kousek vlastního soukromí, k dispozici máte menší prostor k bydlení, a že byste pozvali přátele na zahradní párty, to rozhodně nepřipadá v úvahu. I přesto všechno mají byty své kouzlo, které jim nelze vytknout.

Byty na prodej jsou k dispozici v každém menším i větším městě. Pokud se rádi nacházíte v centru dění, do kavárny to máte jen pár kroků a vyrazit na nákup můžete v jakoukoli hodinu, pak je byt v centru města ideálním řešením právě pro vás.

Opakem jsou například rodiny s dětmi, které touží po klidu, prostředí bez hluku a parku okolo domu, kde by si děti čas od času mohly hrát. I takové byty se totiž dají sehnat. A mnohdy nemusíte ani chodit daleko, trávit dlouhé hodiny hledáním takového bytu, protože se svěříte do rukou realitního makléře, kterému sice zaplatíte provizi, ale do nového domova se nastěhujete zcela bez starostí.

Pokud do budoucna plánujete rodinu, pak si před koupí nezapomeňte ověřit, jak je na tom daná lokalita s dostupností, zda se v okolí nachází školy nebo školky apod. Poměrně podstatné jsou pro většinu z nás i budoucí plány v rámci místa, kde budete byt kupovat. Na příslušném úřadě se proto informujte, zda se v okolí neplánuje vystavět během let například rychlostní silnice nebo jiné rušivé elementy.

 

Vložil Byty k prodeji | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Nemovitosti na prodej

Nemovitosti na prodej jsou nabízeny po celé republice. Z pohledu kupujícího vždy záleží na několika faktorech, na jejichž základě se kupující nakonec rozhodne pro koupi, nebo od nemovitosti raději dá ruce pryč. Jste-li kupující, pak byste se měli držet při zemi a dbát na to, abyste vybrali opravdu správně. Pozdější reklamace nejsou ani zdaleka tak jednoduché, jak když jdete reklamovat oblečení.

První věc je lokalita. Není dobré myslet jen na sebe, ale i na svou budoucnost. Plánujete-li děti, pak si ověřte, zda na místo jezdí doprava, jaké jsou v okolí možnosti, kterých by se dalo do budoucna využít.

Další otázky vznikají ohledně samotné nemovitosti. Kupujete-li rodinný dům, pak je prověřování a rozhodování o něco složitější. U bytu toho není nutné tolik prověřovat, nemusíte se prakticky zajímat o stavební plány, nebo například místo, na kterém dům stojí. Tomu se u rodinných domů rozhodně nevyhnete.

Nezapomeňte, že rodinný dům znamená po všech stránkách mnohem větší náklady. Výhodu máte v tom, že se prodávajícího můžete zeptat na jakékoli otázky. Informujte se i o tom, jaké jsou náklady na vytápění během roku, jaký je stav dosavadních odpadů a zda dům nevyžaduje nové. V neposlední řadě by měla padnout i otázka na sousedy. Pravda, vy s nimi nemusíte vycházet a předchozí majitel s nimi měl dobré vztahy, ale informací není nikdy dost.

Vložil Domy a byty na prodej | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Prodej nemovitostí

Prodej nemovitostí u nás zajišťují zejména realitní kanceláře. Ne každý ale má s tímto typem prodeje zkušenosti a mimo jiné každý nechce platit realitní kanceláři poměrně vysoké poplatky za zprostředkování. Velká většina prodávajících se tak spoléhá na inzertní internetové stránky případně novinovou inzerci, kde je možné vystavit inzerát se zněním na prodej. Neplatíte žádné poplatky za zprostředkování a kupce pro nemovitost si můžete vybrat zcela sami podle vlastního uvážení.

Pochopitelně jsou s prodejem nemovitostí bez realitní kanceláře spojeny i nevýhody. První a tou hlavní nevýhodou je, že vše budete muset zajišťovat zcela sami.

Od prohlídek nemovitosti, kterých může být dost, ale zcela neúspěšných, až po sepisování smluv a zajišťováni notáře, před kterým byste s kupujícím smlouvu podepsali. Realitní kanceláře totiž za normálních okolností tohle všechno zajišťují a vyřizují za vás.

Naopak kupujete-li nemovitost, pak se vám opět vyplatí neobracet se na realitní kancelář, která by vám tu adekvátní, podle vašich požadavků našla. I když na jednu stranu, vše se pro vás stane bez starostí, vy se budete věnovat svému dosavadnímu životu a realitní kancelář vám už pak jen nabídne byt nebo rodinný dům, který je ke koupi.

Pravda, zaplatíte provizi, ale pokud jste pracovně vytíženi, pak je realitní kancelář, která se zabývá prodejem nemovitosti, tím nejlepším řešením.

Vložil Domy a byty na prodej | Štítek , , , | Zanechat komentář

Domy na prodej

Koupě rodinného domu je vždy velkým krokem. Navíc je obecně známo, že většina kupců investuje peníze do nemovitosti, ve které by skutečně chtěli žít a případně založit rodinu. Nechat si postavit nový dům je rozhodně sázka na jistotu.

Nemusíte se obávat, že bude mít dům nějaké vady, několik let do něj nebudete muset ani korunu investovat a navíc může být dům přesně podle vašich představ. Splňovat bude tedy vše, co od něj očekáváte.

Na druhou stranu je to ale vysoká investice, což už není tak úsměvné. Koupit rodinný dům již postavený, například přes realitní kancelář, přináší pro mnohé z nás riziko.

To ale platí jen v případě, že nejste dostatečně informováni o tom, jak rodinný domek vybrat.

Dbejte na lokalitu i na stav domu

Vždy je rozhodující lokalita, ve které chcete bydlet. Ať už z důvodu toho, že se vám líbí, je tam klid nebo tam máte stálé zaměstnání. Druhým, více důležitým kritériem je celkový stav nemovitosti a případné náklady spojené s rekonstrukcí. Koupit starý rodinný dům a nechat si jej zrenovovat je sice nádherná věc, ale jen pokud to půjde. Kupujete-li starý dům, informujte se, zda stavební úpravy, které na něm plánujete provádět, jsou skutečně možné.

Vždy si přizvěte stavebního odborníka, který na první pohled zhodnotí, v jakém stavu nemovitost je.

Vložil Prodej nemovitostí | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Mobilní domy

Mobilní domy mají bezpochyby tu největší výhodu v rámci své ceny. Na trhu se řadí mezi nejlevnější a navíc je můžete i celoročně obývat. A pokud máte vybraný mobilní domek, pak už vám zbývá jen vybrat správnou stavební parcelu, na které následně své plány do budoucna zrealizujete.

Pokud si mobilní domek nedokážete tak nějak představit, pak stačí, že si vybavíte spojení klasického menšího rodinného domku a karavanu. Spojení těchto dvou budov představuje mobilní domek, který nestojí na žádných základech a jeho realizace je až příliš rychlá. Během několika týdnů můžete bez problémů bydlet a dokonce i komfortně.

Mobilní domky mají výhodu v tom, že jsou cenově dostupné prakticky pro každého. Stačí vám jen prostor, na kterém bude mobilní domek stát, a trvale můžete bydlet. O veškeré zapojení spotřebičů, přívodu vody nebo elektřiny se pak stará firma, která stavbu domku zajišťuje. S mobilními domky pochopitelně souvisí i nevýhody, o kterých je dobré vědět.

 • domek nestojí na žádných základech 
 • domek neodolává živelným pohromám 
 • není tak stabilní a minimálně rizikový jako klasické domy 
 • nehodí se do všech oblastí v republice 

Ač by se mohlo zdát, že mobilní domky jsou nevýhodné, není to pravda. Pokud po takovém malém, bezúdržbovém domku toužíte, pak není jediný důvod si jej nepořídit. Navíc, když je jeho cena tak nízká.

Vložil MobilHome | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Montované domy

Montované domy si prozatím u nás získávají své místo. V zahraničí, zejména v Rakousku a Německu jsou ale velmi oblíbené. Více méně se není čemu divit, protože představují nejen rychlou stavbu, ale i poměrně nízkou cenu oproti rodinným domům, které jsou u nás běžně vystavovány. Jaké jsou ale výhody a nevýhody montovaných rodinných domů u nás?

Výstavba montovaného rodinného domu trvá jen pár měsíců. Během pěti měsíců se můžete začít stěhovat do zcela nového domova, který navíc vydrží stejně dlouhou dobu jako stavěný rodinný domek.

Samotný montovaný domek totiž vzniká v továrně, odkud je na místo určení rovnou převezen a jen ukotven na stavební základy. Stavba základů navíc trvá jen několik dní a trošku se liší od samotného stavebního postupu klasických stavebních základů. Ostatně postupem stavby se liší i domek.

Rozhodně si nemyslete, že by byly montované domy energeticky nevýhodné. Jsou na tom zcela stejně jako dřevostavby, které si rovněž u nás získávají teprve své místo. Výběr materiálů pro montované rodinné domy byste měli nechat na odborníkovi, protože to záleží hlavně na místě, kde bude domek postaven. Výběr domku tedy záleží nejen na místě, kde bude nakonec postaven, ale i na finančních prostředcích, které jste ochotni a hlavně schopni do nového bydlení investovat.

Vložil MobilHome | Štítek , , , , , , | Zanechat komentář

Rekonstrukce domů

Rekonstrukce rodinného domu není jednak finančně, ale i co do času nenáročná záležitost. Záleží pochopitelně i na tom, jak moc do hloubky budete dům rekonstruovat nebo zda se chystáte jen na rekonstrukci jedné místnosti, například koupelny nebo kuchyně.

Ještě před samotným započetím rekonstrukce je ale dobré myslet i na zákony, kterými bychom se měli řídit.

K některým stavebním úpravám na domě totiž budete potřebovat stavební povolení a bez něj není radno se do něčeho pouštět.

Jak jste na tom se stavebním povolením?

Stavební povolení budete potřebovat pochopitelně jen v případě, že nějakým způsobem budete zasahovat do stavby, což by mohlo ovlivnit nejen stabilitu stavby, ale i například požární bezpečnost v případě ohrožení. Vždy je ale rozhodně dobré se informovat.

Rekonstrukci domu byste vždy měli dobře naplánovat a to nejen její průběh, ale hlavně co se týká finanční stránky celé věci. Velmi často se totiž stává, že na cestě za dokončením práce vzniknou problémy, které je třeba odstranit a tím se celá rekonstrukce nejen protáhne časově, ale i finančně prodraží. To platí zejména u rekonstrukce starých rodinných domů nebo chalup.

Stejně tak je to například s rekonstrukcí kuchyňských prostor a nákupu nových spotřebičů. I zde by se náklady mohly o něco zvednout a s tím je nutné počítat.

Vložil Prodej nemovitostí | Štítek , , , | Zanechat komentář