Prodej a pronájem nemovitostí

Domy na prodej

Koupě rodinného domu je vždy velkým krokem. Navíc je obecně známo, že většina kupců investuje peníze do nemovitosti, ve které by skutečně chtěli žít a případně založit rodinu. Nechat si postavit nový dům je rozhodně sázka na jistotu.

Nemusíte se obávat, že bude mít dům nějaké vady, několik let do něj nebudete muset ani korunu investovat a navíc může být dům přesně podle vašich představ. Splňovat bude tedy vše, co od něj očekáváte.

Na druhou stranu je to ale vysoká investice, což už není tak úsměvné. Koupit rodinný dům již postavený, například přes realitní kancelář, přináší pro mnohé z nás riziko.

To ale platí jen v případě, že nejste dostatečně informováni o tom, jak rodinný domek vybrat.

Dbejte na lokalitu i na stav domu

Vždy je rozhodující lokalita, ve které chcete bydlet. Ať už z důvodu toho, že se vám líbí, je tam klid nebo tam máte stálé zaměstnání. Druhým, více důležitým kritériem je celkový stav nemovitosti a případné náklady spojené s rekonstrukcí. Koupit starý rodinný dům a nechat si jej zrenovovat je sice nádherná věc, ale jen pokud to půjde. Kupujete-li starý dům, informujte se, zda stavební úpravy, které na něm plánujete provádět, jsou skutečně možné.

Vždy si přizvěte stavebního odborníka, který na první pohled zhodnotí, v jakém stavu nemovitost je.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prodej nemovitostí a označen , , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.